What does serialas mean?

What does serialas mean?

Serialas, nukeliantis į 1980-uosius, yra istorija apie nuostabias moteris imtynininkes. Tiesa, kaip ir tikrame gyvenime, daugelis veikėjų čia nėra tikros kovotojos – jos tik aktorės, modeliai ir kaskadininkės, įmestos į ringą ir privalančios rasti jame savo personažą, kurį galėtų paversti imtynių čempionu televizijoje.

How many episodes are there in ASI?

Episode Guide. 71 episodes. “Asi” tells the love story of Asiye ‘Asi’ Kozcuoglu and Demir Dogan, who after years of absence returns to his hometown Antakya. For three generations the Kozcuoglu family owns a prominent

What is serial film?

Serialas primena filmą, išbaigtą galingais ir įtikinamais aktorių pasirodymais, nuostabia kinematografija ir specialiaisiais efektais, ir pabaigai, su nuostabiais 80 – ųjų garso takeliais.

What is the theme of the series Asi?

Pride and prejudice is a recurring theme of ‘Asi’, especially between the protagonists Asi and Demir. There is also an episode that resembles the Wickham incident (Gonca and Ziya). As an homage to Austen, Ceylan Kozcuoglu, played by Dilara Deviren, reads ‘Pride and Prejudice’ in the finale of the series.